• İlacın verildiği dakikadan tekrar odanda geri olana kadar…  sadece seninle direkt olarak konuşan sese dikkatini vereceksin…  Diğer bütün sesler uzakta gibi gelecek, teskin edici, yumuşak bir ses…  sanki arka fon müziği gibi…  ya da kıyıya yumuşak bir şekilde vuran rüzgarın sesi gibi…  seni daha da ve daha fazla rahatlan…
 • İlaçların, kendini güvende, huzurlu ve iddialı hissettiğin bir yerde gerçekleşen bir aktivitenin gündüz düşüne başlangıcın bir sinyali olabilir.

 

 • Ameliyat sırasında ve ameliyat sonrasında tamamen iyileşene kadar, bütün ameliyat alanı yumuşak, gevşek, güçsüz ve rahat kalacak.
 • Bakım odasında, sanki dinlendirici, huzurlu bir uykudan kalkar gibi uyanacaksın, zindeleşmiş, ve ameliyatının bitmesinden dolayı mutlu bir şaşkınlıkla, iyileşme sürecinde zaten her şey yolunda gidiyor.
 • Hissettiğiniz duyular iyileşme, ve tekrar bir araya konulanların hafif çekimdir…  hafif kramplı…  hafif bir ağırlık ve gıdıklanma size iyileşmenin başladığını hatırlatıyor ve o alanın yumuşamasına izin veren sinyal gibi hareket ediyor, tekrar gevşek ve rahat… ve onu o şekilde muhafaza edecek.
 • Hızlı, tamamen ve rahat bir şekilde iyileşebilirsin.
 • Ne kadar kolay bir şekilde tuvalete nasıl çıkacağını, bağırsaklarını hareket ettirebileceğini, yemeklerinin keyfini çıkarabileceğini, derin nefes alabileceğini keşfetmek seni memnun edecek.  Boğazını temizlemek için gerektiği kadar öksürebilir ve nefes almaya nazikçe, rahatça, derince ve kolaylıkla devam edebilirsin. Şimdi dinlenmek için zamanın var…  iyi şeyler düşünmek için- örneğin tekrar kendin gibi hissetmenin nasıl olacağını…  doktorların hemşirelerin ve senin iyileşmen için seninle beraber çalışan herkesin T.L.C lerinin keyfini çıkartma zamanı.
 • Oldukça sakin olacaksın, rahat ve baştan sona işbirliği içinde, sana yardımcı olması için verilen bütün komutları takip etmek kolay olacak.
 • Beklediğinden çok daha kolay ve çok daha keyifli bulunca huzurlu bir şaşkınlığa sahip olabilirsin.. ve çok memnun olacaksın!

AMELİYAT SIRASINDA

1. Hasta masaya yatırıldığında, BP alındığında vs. aynen ameliyat öncesi gibi.
2. Tübün takılması: Şimdi rahat nefes alabilmen için içeriye yumuşak bir hava vereceğim. Derin bir nefes al…”
3. Eklenmiş rahatlama: “ Ameliyat alanını yumuşak, gevşek ve rahat yap.”
4. Ensizyon’un kapanması

 • Ameliyat tamamlandı… durumun iyileşti… ferahladı.
 • İyileşmeyi bekleyebilirsin hızlı şekilde
 • Vücut iyileşmek için yapılmıştır.. çok hızlı, rahat ve tamamen yapabilir.
 • Anestezi etkisini yitirirken tüm vücut işlevlerini hızlı şekilde eski haline dönüyor.
 • Yumuşak bir şekilde uyanıyorsun ve dinlenme sürecinin keyfini çıkartıyorsun, seninle direkt konuşan sese cevap ver.
 • Rahat, derin şekilde nefes alıyorsun, boğazını temizleyebilir ve kolaylıkla ritmik ve doğal nefes almaya devam edebilirsin.
 • Küçük yumuşsak bir tüpün ——nda senin için gerekli olan işi yapmasından dolayı memnuniyet hissedebilirsin.

5. Kanser Hastası

 • Tümor çıkartıldı.  Şimdi bağışıklık sistemi iyileşmeyi tamamlamak için işe koyuluyor.  Enfeksiyon ile başa çıkmayı bildiği gibi diğer hücrelere de bakacak.
 • Çok daha iyi hissetmeyi bekleyebilirsin, daha iyileşmek, böylece hayatın keyfini çıkartmak.
 • Seni rahatsız edecek bir şey yok… seni hiçbir şeyin rahatsız etme ihtiyacı yok.
 • Yaşamının geri kalan kısmının hepsini yaşayabilirsin, çoğunu da yaparak.

AMELİYAT SONRASI

 1. Şimdi bakım odasındasın. Ameliyatın tamamlandı ve iyileşme sürecinde herşey yolunda gidiyor, durumuna iyi bakılıyor ve şimdi daha da iyileşebilirsin.
 2. Sadece seninle direkt olan konuşan sese dikkatini ver.  Diğer bütün sesler uzakta, yatıştırıcı ve teskin edici, sanki uzak bir TV gibi.
 3. Şimdi artık hızlı, tamamen ve rahatça iyileşebilirsin.
 4. Anestezi etkisini yitirirken tüm vücut fonksiyonların hızlı şekilde eski haline dönüyor… İyi yiyeceklerin keyfini çıkarmayı bekleyebilirsin ve o kadar tatmin edici bulursun ki bir şeyler içmek istersin.
 5. Hissettiğin duygular iyileşme sürecinde gerçekleşen hislerdir…  her şeyi yoluna kayarak.. böylece senin onları zihninde tutmana gerek yok…Sana o alanı yumuşak, gevşek ve rahat tutmanı hatırlatıyorlar.
 6. Derin ve kolaylıkla nefes alabilirsin ve yutkunarak boğazını temizleyebilirsin  Bu sindirim sistemine bir sinyaldir- “ aşağı inmek için tek bir yol” bu sebepten daha fazla ve daha fazla rahatlıyorsun.
 7. İyileşmek için hammaddeyi  o alana götürmek için vücudun yeterli kanı nasıl götüreceğini biliyor.
 8. Yakında bütün vücut fonksiyonlarının nasıl normale döneceğini fark et… nasıl rahatça ve idrar ve bağırsaklar üzerinde tam kotnrol kazanmak…  beklediğinden nasıl daha rahat işlevselleşti.

 ÖZEL İHTİYAÇLAR

 1. İdrar yolunda (burnunda/ ağzında vs.) yumuşak bir tüp olabilir, onu iltihapsız tutmak için, böylece tüp çıkarıldığı andan itibaren fonksiyonlarına devam edebilir.
 2. Kolunu sabit tutabilirsin (damar içi enjeksiyon ile birlikte) böylece gelen sıvı iyileşmeni hızlandırabilir.
 3. Ne zaman bandajın değiştirilmesi gerekirse o alanı yumuşak ve peluş oyuncağı gibi gevşek tutabilirsin, böylece rahat kalacaktır. Sonra da bunu kısa zaman gibi gösterecek rahat bir gündüz düşüne zamanın kalaca
Print Friendly, PDF & Email

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>