A T Ö L Y E   Ç A L I Ş M A S I

DUYGU ODAKLI ÇİFT TERAPİSİ

Duygu, Sevgi ve Güç Dinamikleri

Dr. Leslie S. Greenberg

5 – 9 ŞUBAT 2012

Psikoterapi Enstitüsü, Bayramoğlu

A M A Ç
Ruh sağlığı alanında psikoterapist olarak çalışan uzmanlara, duygulanımın doğası ve evlilikte yaşanan sıkıntılardaki rolü, bağlanma ve kimlik konuları, etkileşimleri yeniden yapılandırma, yatışma ve affetme üzerine teorik ve metodolojiik yaklaşımların klinik uygulama örnekleri yoluyla paylaşılması.
 

FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLANIYIZ

H E D E F
Bu atölye çalışması ile katılımcıları şu konularda bilgi ve beceri edinmesi amaçlanmaktadır:
∞ Duyguların bağlanma ve kimlikteki rolü bağlamında evlilik sıkıntıları olgusunu anlamak
∞ Uyumsal bağlanma ve kimlik odaklı birincil duygular ile ikincil olumsuz duygusal tepkileri ayırt etmeyi öğrenmek
∞ Çiftlerin sorunlarını olumsuz bir etkileşimsel döngü olarak dışsallaştırmasına yardım edecek belirli müdahaleleri tanımlamak, sorunlu duygulanım durumlarını dönüştürerek daha samimi durumlara ulaşmak
∞ Eşler arasında daha güvenli ve onaylayıcı bir duygusal bağın gelişmesini sağlamak
∞ Kendini ve ötekini yatıştırma zamanlamasını tespit etmek
∞ Affetmenin unsurlarını öğrenmek
K A P S A M
Atölye çalışması 1 günlük Giriş Semineri ve 4 günlük Beceri Eğitiminden oluşmaktadır. Giriş Seminerinde katılımcı sayısı sınırlaması yoktur. Dört günlük Beceri Eğitimine, Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi ve Sertifikası almak üzere başvuran ilk 18 kişi, mümkün olursa 32 kişi alınacaktır. Eğitim 4’er kişilik gruplar halinde drama ve rol-play uygulamaları, video gösterimleri, vaka sunumları ve rehberli grup süpervizyonu şeklinde gerçekleştirilerek deneyim ve beceri kazanılması esas alınacaktır.
H E D E F  G R U P
Psikiyatristler, Aile Hekimleri, Doktorlar, psikologlar, psikolojik danışman  rehberler, sosyal hizmet uzmanları ve bu bölümlerin lisans – yüksek lisans öğrencileri.
S Ü R E
1 günlük Giriş Semineri + 4 günlük Beceri Eğitimi (Toplam 5 gün)
09:00-18:00
Toplam 40 saat
K A T I L I M   Ü C R E T İ*
Giriş Semineri
TEMSİLCİ/ÜYE OLMAYANLARA:  750TL

Giriş Semineri + Beceri Eğitimi
TEMSİLCİ /ÜYE OLMAYANLARA:   2.600 TL

Temsilcilik ve Psikoterapi Enstitüsü Sözleşmeli Terapistlerine Özel İndirim Uygulanır.
*Katılım ücreti atölye çalışması materyalleri ve kahve arasını içerir. Katılım ücretlerine %8 KDV dahil değildir. Banka havalesinde yatırılan miktara KDV eklenmemesi durumunda konferans kayıt masasında tahsil edilecektir.
Erken kayıt ücretlerinden yararlanabilmek için Katılım Ücretini yukarıda belirtilen tarihler arasında aşağıdaki hesap numarasına yatırmanız gerekmektedir. Banka dekontunu basvuru@psikoterapi.com adresine e-posta yoluyla veya aşağıdaki adrese posta yoluyla iletmenizi rica ederiz.
Hesap No:
Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. ve Danışmanlık Ltd. Şti.
İş Bankası Darıca Şubesi
2425 – 0432025
TR740006400000124250432025
S E R T İ F İ K A S Y O N
Dört günlük Beceri Eğitimini takiben ileriki bir tarihte gerçekleştirilecek ikinci Beceri Eğitimi Atölye Çalışması ve Süpervizyonun ardından, katılımcılara Duygu Odaklı Terapi Kliniği tarafından Duygu Odaklı Çift Terapisti sertifikası verilecektir.
Giriş Semineri, Türk Tabipler Birliği tarafından 7.5 kredi puanıyla kredilendirilmektedir. Kredilendirme tıp doktorlarını kapsamaktadır.


‘Atölye Çalışması, Türk Tabipler Birliği tarafından 26.5 kredi puanıyla kredilendirilmektedir. Kredilendirme tıp doktorlarını kapsamaktadır.’BİLGİ ve

KAYIT İÇİN:
basvuru@psikoterapi.com

0262 653 66 99

E Ğ İ T İ M   Y E R İ
Psikoterapi Enstitüsü Eğitim ve Kongre Merkezi
Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 285
Bayramoğlu-Darıca/KOCAELİ (İstanbul-Kadıköy 30 km uzaklıkta)
Tel :             0262 653 6699
www.psikoterapi.org
www.psikoterapi.com
www.psikoterapienstitusu.com

Dr. Leslie S. GREENBERG
Leslie Greenberg, Ph.D., Toronto York Üniversitesi’nde tanınmış bir Araştırma Profesörüdür. York Üniversitesi Psikoterapi Araştırma Kliniği Direktörüdür. Terapide duygu odaklı yaklaşımları geliştirmiş, meslektaşlarıyla bu konuda önemli metinler kaleme almıştır. Bu metinler arasında Emotion in Psychotherapy (Psikoterapide Duygu) (1986), Emotionally Focused Therapy for Couples (Çiftler için Duygu Odaklı Terapi) (1988), Facilitating Emotional Change (Duygusal Değişimi Kolaylaştırmak) (1993), Emotion-focused therapy: Coaching clients to work through emotions (Duygu odaklı terapi: Danışanlara duyguları üzerine çalışmayı öğretmek) (2002) ve son dönemde Emotion-focused therapy of depression (Duygu odaklı depresyon terapisi) (2006) ve Emotion-focused couple therapy: The dynamics of emotion , love and power (Duygu odaklı çift terapisi: Duygu, sevgi ve güç dinamikleri).
Dr. Greenberg, Psikoterapide Bütünleşme Araştırmaları Birliği (SEPI) kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Önceki dönemlerde başkanlığını yaptığı Uluslararası Psikoterapi Araştırmaları Birliği tarafından 2004 yılında Üstün Araştırma Kariyeri ödülüne layık görülmüştür. Yakın zamanda Kanada Psikoloji Derneği Üstün Mesleki Katkı Ödülüne ve Amerikan Psikoloji Derneği Humanist Psikoloji Birliği Carl Rogers Ödülüne layık görülmüştür. Journal of Psychotherapy Integration, Journal of Clinical Psychology, Journal of Constructivist Psychology, Gestalt Review ve the Journal of Marital and Family Therapy gibi çok sayıda psikoterapi yayınının editör kadrosunda yer almaktadır.

 

Print Friendly, PDF & Email

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>