Tarih: 27.07.2016

Sayı:2016/001

Konu: 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi Mağdurlarına Ücretsiz Psikolojik Destek hk.

 

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ BASIN DUYURUSU

 

Değerli Darbe Mağduru ve Yakınları,

15 Temmuz 2016 gecesi ve son haftalarda yaşamış olduğumuz bu zor ve acılı günlerde, bir şekilde yaşanılan şiddetten etkilendik. Yaşayan olarak, izleyen olarak ve anlatıları dinleyen olarak etkilendiğimiz bu darbe şartları, içimizdeki geçmiş korku ve kaygılarımızı da tetikleyebilir. Kendimizi çaresiz, korkmuş, yalıtılmış ve yalnız hissedebiliriz. Bunlar yaşadığımız şiddetin ruhsal sonuçlarıdır. Psikoterapi Enstitüsü Derneği, ruh sağlığı profesyonellerinin oluşturduğu çatı bir kuruluştur.

Psikiyatrist, doktor, psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı ve psikiyatri hemşirelerinin bir araya gelerek oluşturduğu kurumumuz sizlere destek kararı almıştır.

Maddi imkânı olmayan darbe mağdurlarına ücretsiz ve/veya düşük Ücretli Psikolojik Destek vermeyi kararlaştırmıştır. Ortalama 10 – 16 seans civarında bu desteğin sonuç bulacağı kanaatindeyiz. Ücretsiz Psikolojik Destek talep eden darbe mağduru vatandaşlarımızın aşağıdaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Psikoterapi Enstitüsü Derneği ve Psikoterapi Ensititüsü işbirliği ile yetkilileri en kısa sürede size dönerek size en yakın konumda olan üye terapistimizin bilgilerini ulaştıracaktır.

http://www.psikoterapi.com/ucretsiz-psikolojik-destek-talep-formu/

Doğrudan hizmet almak isteyen vatandaşlarımızın

http://www.psikoterapi.com/turkiye-geneli-psikoterapi-enstitusu-uyesi-psikoterapistler

linkinden Türkiye’deki Dernek üyelerimizin bilgilerine ulaşabilirler.

Tahir Özakkaş MD., PhD.

Psikiyatrist

Psikoterapi Enstitüsü Derneği Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>